ورود هنرجویان
نام كاربري  
كلمه عبور  
گالری تصاویر
[ آرشیو ]
صوتی تصویری
[ آرشیو ]
نظرسنجي
سبک کدام یک از اساتید زیر را بیشتر می پسندید؟آخرین نظرات
سلام بر شما هنرمند عزيز
خيلي ممنونم كه به ياد پدر بزرگ عزيزم هستيد .
با آرزوي موفقيت براي شما .
[ نمایش مطلب ]
روحش شاد یادش گرامی.....
اشک من هویدا شد*دیده ام چو دریا شد
در میان اشک من*سایه تو پیدا شد
موج اتشی از غم*در میانه بر پا شد
[ نمایش مطلب ]
بانو مرضیه استاد مسلم آواز و موسیقی اصیل ایرانی خارج از گرایشهای سیاسی او یک نابغه در عالم هنر بود او الماسی تراش خورده توسط اساتید بزرگ موسیقی بود صدای او ماندگار و هیچ جایگزینی برای او یافت نشده و نخواهد شد . صدای زیبای او همچون مخملی گوش هر شنونده را آرامش میدهد برای فقدان او باید اشک ریخت و اگر خداوندسیصد سال به او عمر میداد کم بود یک هم وطن ایرانی نبود که او را نشناسدو عاشق صدایش نباشد
بانو مرضیه زنده و جاویدان است او افتخار هنر ایرانیست
من به تمام ملت هنر دوست کشورمان فقدان او را تسلیت میگویم خداوند او را قرین رحمت نماید.
از برت دامن کشان رفتم ای نامهربان
[ نمایش مطلب ]
مروری بر آلبوم های "ویولن استاد صبا" توسط را در مرورستان بخوانید:
http://reviewland.mihanblog.com/
[ نمایش مطلب ]
با سلام

تشکر به خاطر این مقاله ی زیبا و واقعا حقیقتی است روشن .

من تازه اول راه ویولن هستم می خواستم بدونم که چه کتاب هایی ویولن رو به طرز ایرانی تدریس کرده . ممنون.
[ نمایش مطلب ]
امیدوارم این انجمن فقط نام گلهای جاویدان را یدک نکشد احتمالا باید بدانند برنامه گلها اوج موسیقی ایران بوده .برنامه ای که در اون اساتیدی بزرگ چون پرویز یاحقی - جلیل شهناز - رضا ورزنده - مرتضی محجوبی - فضل الله توکل - حسن کسایی - جواد معروفی - بنان و ایرج و خوانساری و....دراون شرکت داشتند تعجب می کنم که در متن بالا این چنین آمده :(هنرمندان و موسیقیدانان در هر سبک و زمینه ای) این طور باشد احتمالا کسانی چون طرفداران و پیروان سبک حسین علیزاده و مشکاتیان و ...هم راه پیدا می کنند البته اشکالی ندارد ولی اون موقع بهتر هست اسم انجمن را عوض کنند . از اساتید بنام هم قرار شده دعوت کنند مثلا به جای استاد جلیل شهناز که در بستر بیماری به سر می برند از کسانی که جز ردیف هیچ چیز نمی دادنند دعوت کنند از جمله دشمنان موسیقی مثل علیزاده و لطفی و مجید کیانی و...آیا می توانند مثل نوازندگان گلها بداهه نوازی کنند و یا حتی همان ردیف را شیرین بنوازند نه مثل ربات.یا اینکه تنظیماتی چون تنظیمات جواد معروفی و ... داشته باشند. آیا در این سالها ملودی ساخته شده که مردم اون رو حفظ شن واز اون لذت ببرند ؟ البته به جاش از ریتم لنگ استفاده می کنند که اکثریت چندششان شود وبه حساب موسیقی ایرانی بگزارند یا این که احتمالا موسیقی پاستورال و روستایی رو همچنان به جای موسیقی ایرانی میدهند یا این که به جای این که شیک لباس بپوشند از لباس های گداهای پاکستانی استفاده می کنند یا این که به جای استفاده از تبک از 40 تا دف استفاده می کنند تا صدای همه سازها رو بخوره یا این که از کسانی دعوت می کنند که گوش هایشان آسیب دیده و فرق بین ربع پرده سه گاه و شور را نمی دانند..یا این که بر روی زمین ساز می زنند . احتمالا خوانندگانی چون سالار عقیلی - علیرضا قربانی - نور بخش و هزاران شجریان دیگر ...که همگی تقلید گر صدای ضعیف شجریان هستند راه پیدا میکنند.یادش به خیر صدای ایرج البته منظورم صدها آواز گلهای ایشان هست . ای کاش جناب استاد شجریان مثل مرحوم کریمی در منزل یا مکانی دیگر فقط به تدریس ردیف مشغول میشدند. البته بنده کسانی را می شناسم که واقعا گلهایی هستند و کم هم نیستند اما می دانیم چرا حضور ندارند.....و در عین حال سبک خودشان را دارند و ملودی هایشان معنا دار و غیر تکراری است .موسیقی گلهایی یعنی موسیقی که در آن احساس - ملودی سازی قوی و غیر تکراری و بدون دخل وتصرف وجود داشته باشد.
[ نمایش مطلب ]
آموزش تار و سه تار
انجمن فرهنگی-هنری گلهای جاویدان
آموزش تار و سه تارآموزش تار و سه تار و دوره مستركلاسهاي بداهه نوازي مكتب تار نوازي اصفهان و كارگاه آموزش جواب اواز بر اساس گنجينه موسيقي گلها توسط آرش سالمي. جهت ثبت نام لطفا با شماره:  22484718  تماس گرفته. نام و شماره تلفن خود را پيغام بگذاريد تا جهت تعيين وقت با شما تماس بگيريم.

 تمامی حقوق این سایت متعلق به آرش سالمی می باشد
 پشتیبانی شده توسط جامعه مجازی موسیقی ایرانیان , نت آهنگ